Obrona zboża przed chorobami wskazane działaniaSprawdzone działania w zwalczaniu chorób zbóż

Wyniszczające choroby zbóż są wielkim problemem dla rolników, którzy mają z nimi do czynienia. Co poniektóre z nich, takie jak zaraza przez Tiofanat metylowy 500 sc i choroby wirusowe, muszą być leczone, nim pojawią się bardziej zaawansowane symptomy, bo jedynie w ten sposób można mieć szansę ochronić potencjał zbioru. Wykorzystanie profilaktycznych rozwiązań intensyfikujących trwałość zboża przez gospodarza w odpowiednim czasie może pomóc w zapobieganiu wielu problemom chorobowym.

Obrona zboża przed chorobami - wskazane działania ochronne

Proaktywne podejście do zwalczania chorób jest w wielu przypadkach znacznie bardziej skuteczne oraz ekonomiczne aniżeli metody reaktywne w sezonie. Powszechnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia lub innego zboża należałoby się zaintrygować już na samym początku przygody z rolnictwem.

Niżej omawiamy co poniektóre z tych najbardziej znaczących, jakie należałoby wdrożyć, aby choroby pszenicy ozimej wiosną oraz pozostałe nie generowały większego kłopotu.

Wybrane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

fungicydy nadzorowanie obecności azotu,

• środki grzybobójcze na pszenice.

Szczególnie właśnie sadzenie zboża w dobrym czasie jest istotne dla uniknięcia co niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem bardzo dobrych momentów dla danego gatunku zboża zezwala na dłuższy okres wegetatywnego przyrostu - co w przypadku chorób takich jak choroby zboz ozimych ma w rzeczy samej gigantyczne znaczenie.

Zbyt wysokie dawki i wskaźniki żyzności azotu są w stanie sprawiać nadmiernie grube, bujne drzewostany, które są w stanie mieć obniżoną cyrkulację powietrza oraz przenikanie światła, czyniąc plon znacznie bardziej podatnym na choroby dolistne, czy też inne rodzaju fungicydy zbożowe. Jest to szczególnie prawdziwe, kiedy daty sadzenia zbóż są względnie wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - podsumowanie

Poza powyższymi sadzenie wielu rodzajów pszenicy o różnych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty sadzenia, zabiegi fungicydowe i wybór produktów o większej odporności czy też akceptacji na kluczowe szkodniki i schorzenia, takie jak fuzaryjna zgorzel podstawy źdźbła i korzeni zbóż może pomóc zmniejszyć ryzyko poważnych strat. Główna forma wymienionej tu profilaktyki jako ochrona pszenicy ozimej przed chorobami grzybowymi ma tę akcesoryjną zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Należałoby również zwrócić szczególną uwagę na cieszący się coraz to większą renomą tebukonazol w pszenicy - przez wielu rolników doceniany jako efektywna forma ochrony.

Komentarze: 1


noavatar.png
Lewkowicz 2019-12-13

Niezwłocznie niemalże rok po ożenku pozostali rodzicami rajskiej córki, a po dwóch latkach synka.


Copyright © 2018 Restauracja-staromiejska.pl